Michał Zieliński
Michał Zieliński

Michał Zieliński

Straszy dyrektor,
strategiczne sojusze i partnerstwo,
Europa

Michał Zieliński jest Starszym dyrektorem ds. strategicznych sojuszy i partnerstwa w Europie odpowiedzialnym za działania marketingowe, sprzedaż i ogólne operacje handlowe między innymi na rynku w Polsce. Ma udokumentowane doświadczenie w opracowywaniu i skutecznym wdrażaniu planów związanych z wartością marki, projektów strategicznych, analizowaniu kluczowych czynników biznesowych oraz wprowadzaniu strategii i taktyk rynkowych, prowadzących do wzrostu sprzedaży i rentowności. 

Jest pasjonatem rozwoju biznesu, zorientowanym na efekty, z ponad 20‑letnim doświadczeniem w pracy na różnych rynkach zdobytym w międzynarodowych firmach farmaceutycznych. Przed dołączeniem do Novavax, Michał Zieliński pracował jako Dyrektor jednostki biznesowej (szczepionki) w GSK, następnie jako Dyrektor ds. globalnego rozwoju szczepionek w firmie Pfizer, a ostatnio jako Starszy manager ds. projektów komercyjnych w firmie Baxter. Jest dobrze znany z pracy w dziedzinie rozwoju szczepionek oraz marek OTC, jak również z wyróżniających się sukcesami, procesów wprowadzania produktów na rynek na poziomie lokalnym, regionalnym i globalnym.

Uzyskał stopień magistra w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Cechuje go pozytywne nastawienie i zaangażowanie, dzięki czemu pomaga budować zmotywowane i wysoce skuteczne w działaniach zespoły.